כינוי אדם בשם "אייכמן" – לשון הרע

דף הבית » מן העיתונות » כינוי אדם בשם "אייכמן" – לשון הרע

בית משפט השלום פסק שאדם שכינה עובד ברשות ההגירה בשמו של הפושע הנאצי ישלם לו פיצוי של 15 אלף שקל

השופט עדי הדר מבית משפט השלום בתל אביב פסק שאדם שכינה עובד ברשות ההגירה "אייכמן", ישלם לו פיצוי של 15 אלף שקל.

לפי השופט, "עולה החשש שמא לא ירחק היום והשם אייכמן או שמם של יתר הארכי־פושעים הנאצים יהפוך לביטוי ארכאי. 'אייכמן' הוא ביטוי מעבר לוויכוח הציבורי הלגיטימי. מעבר לכל קו אדום ולכן מדובר בלשון הרע".

בתביעה שהגיש עובד הציבור נגד בעל התפקיד ברשות האוכלוסין, באמצעות עו"ד שלומי וינברג, בהיקף של 70 אלף שקל, נטען שבתום דיון בבית הדין לעררים של משרד המשפטים שעסק בעניינו של נתין סודן ושהותו בישראל, קרא הנתבע לעבר התובע "רוצח" ו"אייכמן".

בכתב ההגנה טען הנתבע, באמצעות עו"ד כרמל פומרנץ, שדבריו לא היו פרסום, שכן הופנו לתובע ולא יועדו לאוזני אחרים כדרישת חוק איסור לשון הרע. לשיטתו היה מדובר בביקורת שהטיח בפקיד ונגד מדיניות ממשלתית שנויה במחלוקת בעניין המסתננים.

השופט ניצל את הזדמנות כדי לדון באופן מעמיק בכינוי "אייכמן", ובסופו קבע שאכן מדובר בלשון הרע ודחה את טענת ההגנה שהדברים נועדו לאוזני התובע בלבד וכן את הטענה שהאמירות חוסות תחת ההגנות של אמת בפרסום ותום הלב.

בפסק הדין כתב השופט הדר כי "דבריו של הנתבע, דווקא בימים אלה כשאחרוני הקורבנות עוברים מהעולם, משקפים היעדר מסר ברור ותקיף שזכר הקורבנות צרוב בלבנו וזכר הפשעים הנוראיים גם הוא. יש להוריש את המסר החשוב הזה לדורות הבאים ואסור לשחק לידיהם של אלה שרוצים אט אט לגמד את השואה".

שיתוף:

עו״ד שלומי וינברג

עורך דין שלומי וינברג, מייסד המשרד, הוא בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) לצד חטיבה מורחבת בניהול מאוניברסיטת תל-אביב וכן תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) – גם כן מאוניברסיטת תל-אביב (2009). מוסמך כחבר מן המניין בלשכת עורכי הדין (2004).

יצירת קשר

ליצירת קשר וייעוץ משפטי עם עורך דין שלומי וינברג, מלאו פרטים בטופס:

או חייגו אלינו

שלומי וינברג בפייסבוק

מאמרים אחרונים

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן