בקשה לייצוגית: "זום אוספת מידע ומפירה את הפרטיות"

דף הבית » מן העיתונות » בקשה לייצוגית: "זום אוספת מידע ומפירה את הפרטיות"

המבקשים טוענים כי החברה המפעילה את פלטפורמת הווידאו הפופולרית נכשלה באבטחת המידע האישי של משתמשיה: "האפליקציה מעבירה מידע לצדדים שלישיים, לרבות פייסבוק"

בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד "זום וידיאו קומוניקיישן" המפעילה את פלטפורמת הווידיאו הפופולרית. שני המבקשים טוענים, באמצעות עו"ד אילן שדי המתמחה במשפט פלילי ומשמש כיו"ר מנהל של הפורום למשפט מדע וטכנולוגיה בלשכת עורכי הדין ועו"ד שלומי וינברג, המתמחה בלשון הרע והגנת הפרטיות, כי זום נכשלה כביכול באבטחת המידע האישי של משתמשיה.

בבקשה נטען כי "האפליקציה אוספת מידע אישי על משתמשיה, ומעבירה אותו בלי לתת להם הודעה מספקת וללא רשותם, לצדדים שלישיים, לרבות פייסבוק, תוך הפרת פרטיותם.

המבקשים טוענים כי "זום מבטיחה, כי המידע היחיד שנאסף הוא זה הנדרש לצורך שימוש ביישומון (הגדרה כללית ואמורפית). למרבה הצער, השיחות בזום אינן מוצפנות מקצה אל קצה, כלומר החברה יכולה לגשת לתוכן השיחות, ובנוסף גם גורמים שלא היו מעורבים בשיח/לא הוזמנו כלל, דבר אשר מאפשר להם, דה פקטו, לבצע האזנת סתר ושימוש פעילות מחשב לדוגמא. בנוסף, זום לא הסבירה למשתמשיה, כי היא כללה קוד שמאפשר לחברת פייסבוק לקבל מידע לגביהם, וכך גם לגבי צדדים שלישיים".

בעבר ציינה זום שפרטיות משתמשיה חשובה ביותר. ב-27.3 היא שיחררה גרסה מעודכנת של האפליקציה שלדבריה לא מעבירה מידע לפייסבוק. זום טרם הגיבה לבית המשפט.

שיתוף:

עו״ד שלומי וינברג

עורך דין שלומי וינברג, מייסד המשרד, הוא בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) לצד חטיבה מורחבת בניהול מאוניברסיטת תל-אביב וכן תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) – גם כן מאוניברסיטת תל-אביב (2009). מוסמך כחבר מן המניין בלשכת עורכי הדין (2004).

יצירת קשר

ליצירת קשר וייעוץ משפטי עם עורך דין שלומי וינברג, מלאו פרטים בטופס:

או חייגו אלינו

שלומי וינברג בפייסבוק

מאמרים אחרונים

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן