עדי ביטי: עכשיו התביעה

דף הבית » מן העיתונות » עדי ביטי: עכשיו התביעה

סערת הקליפ של עדי ביטי "חמסה חמסה" ושלל התגובות שנלוו לה מסרבת לשכוך • עורכי דינה של הזמרת דורשים מח"כ תהלה פרידמן להסיר חסינותה

הזמרת עדי ביטי באמצעות עורכי דינה, שלומי וינברג ואביתר כהן, שיגרה הבוקר (חמישי) מכתב הדורש מחברת הכנסת תהלה פרידמן להסיר את חסינותה המשפטית תוך 72 שעות על מנת שביטי תוכל להגיש נגדה תביעת לשון הרע מקיפה.

עורכי דינה של ביטי טוענים כי פרידמן הוציאה לשון הרע בפרסומיה המהווים "דברי הבל" ו"ניסיון טהרני ומגושם לקושש רייטינג".
"ביום 26.10.2020, פרסמת בחשבון הטוויטר שלך את הדברים המכפישים הבאים: "גם נשים יכולות לחזק את תרבות האונס, עובדה… זו לא תרבות ולא אמנות'", נכתב במכתב ההתרעה טרם הליך משפטי. "בדברים חמורים אלו הוצאת לשון הרע, (אותן הצגת כ'עובדה'!), קשה וחריפה בגנות מרשתנו".

בהמשך הזכירו עורכי הדין גם את הריאיון של הח"כית לכאן 11. "הוספת להתראיין באופן טהרני ומתחסד והמשכת להכפיש את מרשתנו באופן בוטה עת טענת כי 'הקליפ של עדי ביטי הוא ביטוי לתרבות שמחפיצה נשים, שהוכפת אותן לכלי…כמקום שבוא הם שופכים את הנוזלים שלהם", נכתב, כאשר המילים האחרונות מודגשות מאוד.

העו"דים מזכירים ריאיון נוסף של הח"כית, לאמנון לוי בערוץ 13, "במסגרתו בין היתר קשרת את מרשתנו למקרים נוראים שקרו…כמו האונס שקרה באילת…השתמשו בה כמקום לשפוך את הנוזלים". גם הפעם המילים האחרונות הודגשו מאוד.

"מרשתנו אינה 'מחזקת את תרבות האונס'", נכתב. "ודאי וודאי שאינך יכולה לתלות במרשתנו ביצוע מעשים פליליים שאין ולו כלום בינם לבין ביטי. פרסומייך הם ניסיון טהרני ומגושם לקושש רייטינג על חשבון מרשתנו, באופן פופוליסטי, זול ומביש".

עוד נטען כלפי ח"כ פרידמן כי "בפרסומייך את מתיימרת לייצג את הקול הנשי, אולם דומה כי התנהלותך דווקא פוגעת בנשים, כמי שמתיימרת לקבוע בשמן מה נכון ומה לא נכון, מה טוב ומה אינו טוב, מה אמנותי ומה לא אמנותי. חופש הביטוי והיצירה הוא מנשמת אפה של הדמוקרטיה גם אם הדבר אינו תואם את טעמך האישי".

בהמשך נטען כי חברת הכנסת "מסתתרת מאחורי" חסינות, וזאת על אף שכלל לא בטוח כי הפרסומים נעשו במסגרת תפקידה. בהתאם לזאת, נדרשת פרידמן להסיר חסינותה, על מנת להמשיך את ההתנהלות הנידונה בבית המשפט.

מלשכתה של ח"כ פרידמן נמסרה התגובה: "טרם התקבלה פניה רשמית. לכשתגיע נתייחס אליה באופן פרטי ולא פומבי".

שיתוף:

עו״ד שלומי וינברג

עורך דין שלומי וינברג, מייסד המשרד, הוא בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) לצד חטיבה מורחבת בניהול מאוניברסיטת תל-אביב וכן תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) – גם כן מאוניברסיטת תל-אביב (2009). מוסמך כחבר מן המניין בלשכת עורכי הדין (2004).

יצירת קשר

ליצירת קשר וייעוץ משפטי עם עורך דין שלומי וינברג, מלאו פרטים בטופס:

או חייגו אלינו

שלומי וינברג בפייסבוק

מאמרים אחרונים

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן