איך לאתר עורך דין מומלץ לתביעה ייצוגית?

דף הבית » מאמרים » איך לאתר עורך דין מומלץ לתביעה ייצוגית?

למי מאיתנו זה לא קרה: חברה גדולה, בנק, משרד ממשלתי או העירייה גבו מאיתנו סכום כסף שלא היו אמורים לקחת. כשמדובר בסכומים קטנים, אנחנו לרוב כועסים, אבל ממשיכים הלאה, לרוב בשל חוסר הזמן והרצון.

אבל יש מי שלאחר מספר פעמים שנפגשו עם עוולות צרכניות שכאלה – מחליטים לעשות מעשה, ולהגיש בקשה לאישור תביעה כייצוגית נגד מי שניצלו את כוחן ומעמדם, קיווו שהרבה לא ישימו לב או נהגו ב"שיטת מצליח". 

העניין הוא שכדי להגיש בקשה לאישור תובענה ייצוגית, צריך המבקש/ התובע הייצוגי שבהמשך מקווה להפוך לתובע ייצוגי להיעזר בשירותיו של עו"ד מומלץ לתביעה ייצוגית.

במציאות שבה מידי יום מוגשות בקשות לאישור תביעה ייצוגית, וכאשר פעמים רבות מוגשת יותר מבקשה אחת באותו נושא ולפעמים בגין אותה עילה – חייב מי שכבר החליט לתבוע ייצוגית לוודא כי הוא אינו מבזבז את מרצו, זמנו וכספו, ולהתלוות על-ידי עורך-דין מומלץ לתביעה ייצוגית. 

במאמרי זה אפרט מספר פרמטרים חשובים שיסייעו לך לאתר עורך דין מומלץ להגשת תביעה ייצוגית.

עורך דין מומלץ לתביעה ייצוגית הוא עו"ד שמתמחה בהגשת תביעות ייצוגיות

עורך דין מומלץ לתביעה ייצוגית יכיר היטב את החוק, התקנות, ההנחיות והפסיקה הרלבנטיים.

כאשר מדובר בהגשת תובענה כייצוגית, קיימת חשיבות רבה לניסיון ולמומחיות של עורך הדין, משני טעמים עיקריים: הטעם האחד נוגע לעובדה כי ההליך הייצוגי מתנהל באופן שונה מכל הליך אחר, ולמעשה מפוצל לשני שלבים – הגשת בקשה לאישור תובענה ייצוגית ורק אם הבקשה מאושרת, ניהול התביעה הייצוגית לגופה.

הטעם השני נובע מהעובדה שתחום התביעות הייצוגיות בישראל, מתפתח בקצב מהיר, ולשם כך יש חשיבות רבה לעדכון בפסיקות השונות של בתי המשפט. 

בנסיבות אלה, ברור שעורך דין מומלץ לתביעה ייצוגית הוא עו"ד המתמחה בתחום, ומתעדכן בו חדשות לבקרים.

עורך דין מומלץ לתביעה ייצוגית

מצא עורך דין מומלץ לתביעה ייצוגית בהתאם לעילת התביעה

לא זו בלבד שתביעה ייצוגית שונה במהותה ובאופייה מתביעה רגילה, אלא שגם בין תביעה ייצוגית אחת לאחרת, קיימים פעמים רבות הבדלים ניכרים – בכל הקשור לעילות הנתבעות, למיהות הצדדים, לטענות המשפטיות והעובדתיות, לסוג המומחים הרלבנטיים ועוד.

מכאן, כי עדיף לבחור בעורך דין מומלץ לתביעה ייצוגית שמכיר באופן פרטני את את העילות מסוג העילה של הבקשה לאישור תובענה ייצוגית.

על עורך הדין לגלות סבלנות בטיפול במקרה, בניתוח העילה, באיסוף החומרים, בהתייעצות עם מומחים טובים במידת הצורך, וגם במקרים שלדעתו אין "קייס" או "בשר" – להסביר ללקוח כי מומלץ שלא להגיש את התביעה.

כדי להצליח בתביעה ייצוגית, על עורך הדין לפעול בשקיפות מול התובע הייצוגי ולהסביר לו כי יש צורך בביסוס ראייתי ומשפטי, כדי שלא להשקיע משאבים רבים לשווא.

על עורך הדין להסביר את התועלת שתצמח מניהול התביעה הייצוגית, בראש ובראשונה לקבוצה כמובן, וגם לתובע הייצוגי, ולתת לו הסבר לגבי אופי ההליך והצפוי בהמשכו.  

עורך דין מומלץ לתביעה ייצוגית 

לרוב, עורך דין מומלץ לתביעה ייצוגית ייהנה משם טוב גם בקרב עורכי דין שאינם מהתחום, ולעיתים גם בתחומים נוספים, שכן בתחום התביעות הייצוגיות יש צורך גם בידע "ליטיגטורי" מעולם הליטיגציה. 

על עורך הדין להיות בקי בפסיקה, בחקיקה הרלבנטית לתחום שבו עוסקת התביעה הייצוגית, לתקנות ועוד.

עליו להיות צמא לידע, יכולת ורצון להעמיק בסוגיות שעל הפרק, וכמובן ולא פחות חשוב – להיות סבלן ומתמיד לצורך הגשת התביעה הייצוגית, שהיא ארוכה לעיתים כמו ריצת מרתון.

בנוסף, עליו להיות מיומן ובעל כישורים בניהול משא ומתן, כדי למקסם את התועלת לחברי הקבוצה.

עורך דין מומלץ לתביעה ייצוגית יגדיל את סיכויי הצלחת התביעה הייצוגית – הן בשלב בקשת האישור והן בשלב התביעה עצמה ככל שתתקדם, וזאת עד לפסק-דין או הסדר פשרה ראוי, בהתאם לעניין.

מחפש עורך דין שייצג אותך בתביעה ייצוגית? משרד עורך דין שלומי וינברג ישמח לעמוד לשירותך. 

 

שיתוף:

עו״ד שלומי וינברג

עורך דין שלומי וינברג, מייסד המשרד, הוא בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) לצד חטיבה מורחבת בניהול מאוניברסיטת תל-אביב וכן תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) – גם כן מאוניברסיטת תל-אביב (2009). מוסמך כחבר מן המניין בלשכת עורכי הדין (2004).

יצירת קשר

ליצירת קשר וייעוץ משפטי עם עורך דין שלומי וינברג, מלאו פרטים בטופס:

או חייגו אלינו

שלומי וינברג בפייסבוק

מאמרים אחרונים

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן