חשיבות הליווי על-ידי עורך דין מומחה בתביעה ייצוגית

דף הבית » מאמרים » חשיבות הליווי על-ידי עורך דין מומחה בתביעה ייצוגית
כיצד לתבוע פיצויים מכוח חוק הגנת הפרטיות?

מדוע חשוב לפנות לעו"ד מומחה בתביעה ייצוגית?

הליך התובענה הייצוגית הוא הליך מיוחד ושונה מכל יתר ההליכים שמתנהלים בבתי-המשפט.

מצד אחד, הוא מוגדר הליך אזרחי וככזה הוא מתנהל גם לפי סדרי הדין האזרחיים כמו למשל תביעות חוזיות, נזיקיות וכיו"ב; אך לצד זאת, קיימות תקנות מיוחדות המסדירות את ההליכים של תובענות ייצוגיות, וכן פסיקה רחבת היקף של בתי-המשפט לאורך השנים שנוגעת לשאלה כיצד יש לנהל הליך ייצוגי.

כך, למשל, מתנהל ההליך הייצוגי בשני שלבים: ראשית מוגשת בקשה לאישור התביעה כייצוגית, ולאחר קבלת תגובת המשיבים שנגדם מבקשים לנהל הליך ייצוגי (ובדרך כלל גם לאחר תשובה לתגובה), ולעיתים לאחר שלב של חקירות נגדיות, מחליט בית המשפט האם לאשר את הבקשה ולנהל את התביעה עצמה כתביעה ייצוגית.

במרוצת השנים קבעו בתי-המשפט שורה ארוכה של כללים הנוגעים לשאלה מתי לאשר בקשה לאישור תביעה ייצוגית, אשר עו"ד מומחה לתביעה ייצוגית אמור להכיר על בוריה.

מקרים נוספים המדגישים את החשיבות של עו"ד לתביעה ייצוגית

ההבדלים בין תביעה אזרחית "רגילה" לתובענה ייצוגית אינם מסתכמים רק בניהול ההליך בשני שלבים. כך, למשל, הגשת תביעה ייצוגית אפשרית רק ברשימה סגורה של מקרים; בית-המשפט מוסמך להורות על פיצול בקשה או איחודה עם בקשה או בקשות אחרות שהוגשו באותו נושא;. ועוד.

מכאן, כי החשיבות של עו"ד מומחה בתביעה ייצוגית היא קריטית.

עורך דין מומחה בתביעה ייצוגית

עורך דין מומחה בתביעה ייצוגית

עורך דין מומחה לתביעה ייצוגית – קווים לדמותו

עו"ד מומחה בתביעה ייצוגית הוא עורך דין שרואה בעיסוק בתובענות ייצוגיות חשיבות ציבורית, עורך דין שמכיר על בוריה את תקנות תובענות ייצוגיות (סדרי דין), מכיר את הניואנסים השונים בתתי הענפים בתחום (צרכנות; פרטיות; שוק ההון; בנקאות; מוצרים פגומים וכו'), ובקיא בפסיקה המתפתחת בנושא של בתי-המשפט השונים.

מאפיין בולט נוסף של עורך דין מומחה לתביעה ייצוגית הוא ההיכרות עם מומחים ונותני חוות דעת, שפעמים רבים מבססים את התביעה הייצוגית בהיבט המקצועי.

עו"ד מומחה לתביעה ייצוגית הוא עורך דין שנמצא עם האצבע על הדופק, ומכיר את מרבית הבקשות לאישור תביעה ייצוגית בתחומים השונים – ולכן יודע לבחור היטב לברור את התיקים, לדעת מתי נכון לנהל מו"מ לטובת הקבוצה, ומתי להתעקש על פסק דין ועוד. 

מעוניין להגיש תביעה ייצוגית? משרדנו ישמח לעמוד לרשותך. 

>>קראו גם על חשיבות הליווי על ידי עורך דין לשון הרע והוצאת דיבה

שיתוף:

עו״ד שלומי וינברג

עורך דין שלומי וינברג, מייסד המשרד, הוא בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) לצד חטיבה מורחבת בניהול מאוניברסיטת תל-אביב וכן תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) – גם כן מאוניברסיטת תל-אביב (2009). מוסמך כחבר מן המניין בלשכת עורכי הדין (2004).

יצירת קשר

ליצירת קשר וייעוץ משפטי עם עורך דין שלומי וינברג, מלאו פרטים בטופס:

או חייגו אלינו

שלומי וינברג בפייסבוק

מאמרים אחרונים

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן