תביעות מקרקעין

דף הבית » תביעות מקרקעין

תחום הנדל"ן והמקרקעין היה ועודנו אחד התחומים המשמעותיים בעולם המשפט, אך בד בבד רווי מחלוקות וסכסוכים.

הטעם לכך הינו שמעבר ל"כסף הגדול" שמתגלגל בתחום, לא פעם מתעוררות שאלות מורכבות וכבדות משקל ביחס לפרשנותם של סעיפים בהסכמי מקרקעין – בין בחוזי שכירות ובין בהסכמי מכר.

כמו כן, לא פעם מתעוררות שאלות לא פשוטות שעניינן התנהגות והתנהלות הצדדים במשא ומתן לקראת כריתתם של הסכמים והתכחשות להסכמים כתובים וחתומים, מסיבות שונות.

פעמים אחרות, מתעוררות מחלוקות בדבר קיומם או הפרת הסכם של מקרקעין, בין אם מדובר בסוגיות שעניינן גובה, מועד, ואופן ביצוע תשלומים שונים הקבועים בהסכם, ובין אם מדובר בסוגיות שעניינן קיומן (או הפרתן) של תניות אחרות הקבועות בהסכמים.

סוגיות אלו מובאות דרך קבע להכרעתם של בתי המשפט המוסמכים השונים.

תיקים שעניינם חזקה ושימוש מוגשים לבתי משפט השלום, ואילו תיקים שעניינם הכרעה בבעלות במקרקעין (מוסדרים) מוגשים לבתי המשפט המחוזיים.

תביעות כספיות בתחום המקרקעין מוגשות, בדרך כלל, לפי גובה הסעד הנתבע. אם הסעד הנתבע הינו עד 2.5 מיליון ₪ – תוגש התביעה לבית משפט השלום, ואם המדובר בתביעה שהסעד הנתבע בה עומד על מעל 2.5 מיליון ₪ – תוגש התביעה לבית המשפט המחוזי.

תביעות מקרקעין | ייצוג בתביעות מקרקעין

תביעות מקרקעין | ייצוג בתביעות מקרקעין

 

משרד עורכי דין שלומי וינברג עוסק בייצוג תובעים ונתבעים בתביעות חוזיות שונות בתחום הנדל"ן, לרבות בתביעות בגין הפרת הסכמי מכר או הסכמי שכירות, בתביעות לאכיפת הסכמי רכישת\מכירת מקרקעין או שכירות, בתביעות לפירוק שיתוף, בתביעות בענייני תיווך מקרקעין ועוד.

בנוסף, עוסק משרדנו בייצוג קבלנים ויזמים בתביעות הסכמיות שונות, לרבות בתביעות המוגשות על ידי יזמים כנגד קבלנים ולהפך, כמו גם בייצוג התובעים והנתבעים כאחד בתביעות המוגשות ע"י בעלי מקצוע שונים (אדריכלים, מתכננים, מתווכים) לתשלום שכר טרחה.

כן מייצג משרדנו בתביעות סילוק יד ופינוי, שימוש ובעלות, כמו גם תובעים ונתבעים בתביעות ליקויי בניה.

משרדנו אף מייעץ בניסוח הסכמי שכירות שונים – בין אם המדובר בהסכמי שכירות של נכסים מסחריים ובין אם המדובר בהסכמי שכירות של נכסים פרטיים.

שיתוף:

עו״ד שלומי וינברג

עורך דין שלומי וינברג, מייסד המשרד, הוא בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) לצד חטיבה מורחבת בניהול מאוניברסיטת תל-אביב וכן תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) – גם כן מאוניברסיטת תל-אביב (2009). מוסמך כחבר מן המניין בלשכת עורכי הדין (2004).

יצירת קשר

ליצירת קשר וייעוץ משפטי עם עורך דין שלומי וינברג, מלאו פרטים בטופס:

או חייגו אלינו

שלומי וינברג בפייסבוק

מאמרים אחרונים

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן