עורך דין תביעה ייצוגית

דף הבית » עורך דין תביעה ייצוגית

מחפשים עורך דין לתביעה ייצוגית? מתי ואיך הוא יכול לעזור לנו בהגשת תביעה ייצוגית?

ידוע כי לתאגידים ולגופים מסחריים גדולים יש כוח עצום בהשוואה לאזרח "הקטן", ולכן נכנס לתוקפו חוק תובענות ייצוגיות בשנת 2006 שמטרתו להגן על זכויותיהם של האזרחים בישראל, אשר מאפשר להם להגיש תובענה ייצוגית נגד אותם תאגידים וגופים מסחריים.

חוק זה מאפשר לציבור גדול של אזרחים רבים לאחד כוחות, ולהגיש תובענה ייצוגית נגד אותו גוף שפגע בהם צרכנית, וזאת בליווי עורך דין תביעה ייצוגית.

מהי תובענה ייצוגית / תביעה ייצוגית?

תובענה ייצוגית היא בפשטות תביעה אזרחית שאדם מגיש בשם קבוצה גדולה של אנשים בגין טענות לפעולות שהנתבע ביצע בניגוד לחוק הגנת הצרכן ולחוקים נוספים.

כאמור, התביעה הייצוגית מאגדת מספר רב של אנשים שנפגעו.

לכן רוב התביעות הייצוגיות מוגשות נגד גופים ממשלתיים, גופים ציבוריים גדולים, תאגידי ענק כמו בנקים, חברות ביטוח וחברות גדולות אחרות, המספקים שירותים לרבים.  

כאמור, המאפיין העיקרי של תביעות ייצוגיות הוא ריבוי נפגעים, כאשר לכל אחד מחברי הקבוצה נגרם נזק בהיקף קטן יחסית, כך שתביעה אזרחית בודדת איננה כדאית בדרך כלל מבחינת עלות כספית, ולכן הגשת תביעה ייצוגית נותנת מענה הולם לכך. 

התביעה הייצוגית מאפשרת לאדם אחד – "התובע הייצוגי" – להגיש את התביעה לבית המשפט בשם אנשים רבים כמותו.

אותו אדם מכונה "תובע ייצוגי", כיוון שהוא זה שמנהל את ההליך המשפטי בשם הנפגעים הנוספים, ולכן הוא גם זכאי לקבלת פיצוי גבוה יותר בתמורה לזמן והטרחה שהוא מקדיש לצורך הגשת התביעה הייצוגית. פיצוי זה (בהנחה שהתביעה מצליחה), מכונה "גמול". 

מטבע הדברים, מומלץ לנהל את תהליך התביעה הייצוגית באמצעות משרד עו"ד תביעה ייצוגית, בעל ניסיון והבנה בתחום תובענות ייצוגיות בפרט ובתחום הליטיגציה בכלל.

איך מגישים תובענות ייצוגיות? ומה תפקידו של עורך דין תביעה ייצוגית?

תהליך הגשת תביעה ייצוגית בעזרת עורך דין לתביעה ייצוגית

עוד בטרם הגשת בקשה לאישור תובענה כתובענה ייצוגית, נערוך בדיקות יסודיות ככל הניתן, שיציגו את סיכויי הצלחת התביעה לצורך סיוע לקבוצה, בעיקר לצורך השגת הפיצוי מגופי הענק הנתבעים.

התביעה הייצוגית צריכה להיות יסודית, מבוססת היטב, מנוסחת בבהירות ופשוטה ככל הניתן להבנה.

מדובר לא פעם במלאכת מחשבת של ממש.

כמו כן, כדי לבסס את עילת התביעה של תביעה ייצוגית לבית המשפט, לא פעם יש להסתייע במומחים בתחום בו עוסקת התביעה, לבצע איסוף ראייתי הולם ולבצע בדיקות מקיפות ומעמיקות ככל הניתן.

על מנת לפתוח בהליך של תובענה ייצוגית, על התובע המייצג להגיש תובענה רגילה לבית המשפט, בד בבד עם בקשה לאישור התובענה כתביעה ייצוגית.

רק לאחר שבית המשפט יבחן את פרטי בקשה לאישור תובענה ויאשר את הבקשה (הליך מורכב מאוד לכשעצמו), היא תהפוך לתובענה ייצוגית.

ישנם מקרים בהם בית המשפט חותר להשגת פשרה בין שני הצדדים בשלב זה של התובענות הייצוגיות, כך שגם נחסכות עלויות רבות לגוף הנתבע, ובד בבד חברי הקבוצה שנפגעו יקבלו פיצוי הולם (או פתרון הולם אחר) בגין הנזק שנגרם להם.

בשל חשיבות התביעה הייצוגית לציבור, היועץ המשפטי לממשלה מעורב ברבות מהתביעות.

כך, למשל, בכל בקשה לאישור הסדר פשרה בהליך של תביעה ייצוגית, על היועץ המשפטי לממשלה לקבל הודעה על הסדר הפשרה, ולהביע דעתו עליו במידת הצורך.

משרד עורכי הדין שלומי וינברג מלווה את התובע המייצג וקבוצת הנפגעים בכל שלבי ההליך המשפטי של תביעה ייצוגית.

 

עורך דין תביעה ייצוגית

עורך דין לתביעה ייצוגית – מה תפקידו?

השגת צדק ושוויון זכויות באמצעות עו״ד תביעה ייצוגית

משרדנו דוגל בהשגת שוויון זכויות באמצעות כלי התובענה הייצוגית, שהוא כלי צרכני חיובי מהמעלה הראשונה, המאפשר לתקן עוולות צרכניות. 

אנו מאמינים כי לתביעות ייצוגיות יש כוח עצום וחשיבות חברתית שאין לה תחליף, ובאמצעות עורך דין תביעות ייצוגיות מנוסה ומקצועי, ניתן יהיה להשיג צדק ראוי לחברי הקבוצה ולציבור בכלל.

תובענות ייצוגיות באמצעות משרד עורכי דין שלומי וינברג

מחפשים משרד עורכי דין המתמחה בתחום תביעות ייצוגיות? 

אם אתם מחפשים משרד עורך דין תביעה ייצוגית תל אביב או בכל הארץ לצורך הגשת תובענה ייצוגית נגד תאגידים ו/או מוסדות – נשמח מאוד לעמוד לשירותכם!

משרדנו מייצג תובעים בתחום תובענות ייצוגיות, בנושאי צרכנות, פרטיות, מוצרים פגומים ועוד. 

אתם מוזמנים לפנות אל משרד עו"ד תביעה ייצוגית שלומי וינברג. אנחנו נפעל עבורכם!

צרו קשר כבר עכשיו בטלפון: 03-6002829 או השאירו פרטים.

לקטגוריות נוספות באתר שלנו בתחומי המשפט השונים, לחצו על הקישור המתאים:

שיתוף:

עו״ד שלומי וינברג

עורך דין שלומי וינברג, מייסד המשרד, הוא בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) לצד חטיבה מורחבת בניהול מאוניברסיטת תל-אביב וכן תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) – גם כן מאוניברסיטת תל-אביב (2009). מוסמך כחבר מן המניין בלשכת עורכי הדין (2004).

יצירת קשר

ליצירת קשר וייעוץ משפטי עם עורך דין שלומי וינברג, מלאו פרטים בטופס:

או חייגו אלינו

שלומי וינברג בפייסבוק

מאמרים אחרונים

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן