תביעה ייצוגית - עו"ד שלומי וינברג

תביעה ייצוגית – עו”ד שלומי וינברג

ידוע כי לתאגידים וגופים מסחריים גדולים יש כוח עצום בהשוואה לאזרח “הקטן”, ולכן נכנס לתוקפו חוק תובענות ייצוגיות בשנת 2006 שמטרתו לקדם ולהגן על זכויותיהם של האזרחים בישראל.

חוק זה מאפשר לאזרחים שונים לאחד כוחות, ולהגיש תובענה ייצוגית כנגד גופים שהפרו את החוקים בליווי עו”ד תביעה ייצוגית.

מהי תובענה ייצוגית / תביעה ייצוגית?

תובענה / תביעה ייצוגית הינה תביעה אזרחית שאדם מגיש בשם קבוצה גדולה של אנשים.

התביעה הייצוגית צריכה לכלול מקרה אחד או יותר בו נפגעו מספר אנשים, לכן רוב התביעות מסוג זה הינן כלפי משרדים ממשלתיים, גופים ציבוריים גדולים כמו בנקים וחברות ביטוח וגם חברות מסחר העוברות על חוק הגנת הצרכן.

המאפיין העיקרי של תביעות ייצוגיות הוא ריבוי נפגעים, כאשר לכל אחד מהם נגרם נזק בהיקף קטן יחסית כך שתביעה אזרחית בודדת איננה כדאית מבחינת עלות כספית.

כדי למגר את חוסר הצדק, ולמצות את הדין עם הפוגעים בעלי הכוח וההשפעה, התביעה הייצוגית מאפשרת לאדם אחד להגיש את התביעה בשם אנשים רבים כמותו.

אדם זה נקרא תובע ייצוגי כיוון שהוא זה המנהל את ההליך המשפטי בשם הנפגעים הנוספים, ולכן הוא גם זכאי לקבלת פיצוי גבוה יותר בתמורה לזמן והטרחה שהוא מקדיש לנושא. כמובן שיש לעשות תהליך זה עם עורך דין תביעה ייצוגית, בעל נסיון רב בתחום זה.

איך מגיעים תובענה ייצוגית? תהליך הגשת תביעה ייצוגית בעזרת עורך דין לתביעה ייצוגית

על מנת להתחיל בהליך תובענה ייצוגית, התובע המייצג צריך להגיש תובענה רגילה לבית המשפט בליווי בקשה לאישור התובענה כתביעה ייצוגית.

רק לאחר שבית המשפט בוחן את פרטי התביעה ומאשר את הבקשה, היא הופכת לתובענה ייצוגית.

ישנם מקרים בהם בית המשפט חותר להשגת פשרה בין שני הצדדים בשלב זה, כך שמצד אחד נחסכות עלויות רבות לגוף הנתבע – ומצד שני הנפגעים מקבלים פיצוי הולם בגין הנזק שנגרם להם.

תקנה 16 לחוק קובעת כי על היועץ המשפטי לממשלה להיות מעורב בתיקי תביעה הנוגעים לתובענה ייצוגית, זאת משום שתביעות מסוג זה הינן בעלות עניין לציבור ומהוות חלק חשוב באיזון הכוחות בין גופים מסחריים לצרכנים ואזרחים.

לכן בכל הסדר פשרה בהליכי תביעה ייצוגית, על היועץ המשפטי לממשלה לקבל הודעה על כך ולבחון את פרטי המקרה וגובה הסדר הפיצויים שהושג.

משרד עורכי הדין שלומי וינברג מלווה את התובע המייצג וקבוצת הנפגעים בכל שלבי ההליך המשפטי.

עוד בטרם בקשה לאישור התביעה כתובענה ייצוגית, אנו נערוך בדיקות יסודיות שיציגו את סיכויי הצלחת התביעה והשגת הפיצויים הנדרשים מגופי הענק מולם עומדים.

עורך דין תביעה ייצוגית

עורך דין תביעה ייצוגית

השגת צדק ושוויון זכויות באמצעות עו״ד תביעה ייצוגית

משרדנו דוגל בהשגת שוויון זכויות ואיזון הכוחות הקיימים בין גופים מסחריים, פרטיים וציבוריים, הפוגעים באזרחים “הקטנים” תוך ניצול כוח ההשפעה שיש להם לעומת כלל הציבור.

משום כך אנו מאמינים כי לתביעות ייצוגיות יש כוח עצום וחשיבות חברתית שאין לה תחליף, ובאמצעות עורך דין תביעה ייצוגית מנוסה ומקצועי ניתן יהיה להשיג את הצדק הראוי לכלל האזרחים.

תביעה ייצוגית באמצעות משרד עורכי דין שלומי וינברג

מחפשים עורך דין המתמחה בתביעה ייצוגית? משרד עורכי דין שלומי וינברג שואף לקחת חלק בתובענות ייצוגיות, מכיוון שמדובר על תביעות משמעותיות ובעלות משקל רב עבור החברה הישראלית, ובפרט עבור קבוצת נפגעים גדולה הזכאית לקבלת פיצויים מתאגידי ענק. 

בכדי לבסס כמה שניתן את עילת התביעה, אנו נעזרים בייעוץ ושיתופי פעולה מול מומחים בתחום בו עוסקת התביעה, תוך התנהלות נחושה ומקצועית כלפי הגופים הנתבעים.

משרדנו מבצע בדיקות מקיפות ומעמיקות בכל תיק תביעה ייצוגית, זאת כדי לבחון האם קיימת עילה לאישור בקשת התביעה הייצוגית, נוסף על בדיקת סיכויי הצלחת התביעה וקבלת הפיצויים.

לא משנה אם אתם מחפשים עורך דין תביעה ייצוגית תל אביב או בכלל – אשמח לעמוד לשירותכם!

למדריכים נוספים מלבד עורך דין המתמחה בתביעה ייצוגית: