עורך דין תביעה ייצוגית

דף הבית » עורך דין תביעה ייצוגית
a

מחפשים עורך דין לתביעה ייצוגית? מתי ואיך הוא יכול לעזור לנו מול בית המשפט בהגשת תביעה ייצוגית?

ידוע כי לתאגידים וגופים מסחריים גדולים יש כוח עצום בהשוואה לאזרח "הקטן", ולכן נכנס לתוקפו חוק תובענות ייצוגיות בשנת 2006 שמטרתו לקדם ולהגן על זכויותיהם של האזרחים בישראל המאפשר להגיש תובענה ייצוגית נגד אותם תאגידים וגופים מסחריים.

חוק זה מאפשר לאזרחים שונים לאחד כוחות, ולהגיש תובענה ייצוגית נגד גופים שהפרו את החוקים בליווי עורך דין תביעה ייצוגית.

מהי תובענה ייצוגית / תביעה ייצוגית?

תובענה ייצוגית הינה תביעה אזרחית שאדם מגיש בשם קבוצה גדולה של אנשים.

התביעה הייצוגית צריכה לכלול מקרה אחד או יותר בו נפגעו מספר אנשים, לכן רוב התביעות ייצוגיות מסוג זה מוגשת נגד  משרדים ממשלתיים, גופים ציבוריים גדולים כמו בנקים וחברות ביטוח וגם תאגידי ענק שפועלים בניגוד לחוק הגנת הצרכן.

המאפיין העיקרי של תביעות ייצוגיות הוא ריבוי נפגעים, כאשר לכל אחד מאלו שהגישו תביעה ייצוגית נגרם נזק בהיקף קטן יחסית כך שתביעה אזרחית בודדת איננה כדאית מבחינת עלות כספית ולכן הגשת תביעה ייצוגית נותנת מענה במצבים שכאלה.

כדי למגר את חוסר הצדק, ולמצות את הדין עם הפוגעים בעלי הכוח וההשפעה, התביעה הייצוגית מאפשרת לאדם אחד להגיש את התביעה לבית המשפט בשם אנשים רבים כמותו.

אדם זה נקרא תובע ייצוגי כיוון שהוא זה המנהל את ההליך המשפטי בשם הנפגעים הנוספים מול בית המשפט, ולכן הוא גם זכאי לקבלת פיצוי גבוה יותר בתמורה לזמן והטרחה שהוא מקדיש לנושא של הגשת תביעה ייצוגית.

כמובן שמומלץ שאת התהליך של תביעה ייצוגית יש לבצע על ידי משרד עו"ד תביעה ייצוגית, עורך דין בעל ניסיון והבנה בתחום תובענות ייצוגיות בפרט ובתחום הליטיגציה בכלל.

איך מגישים תובענות ייצוגיות? ומה תפקידו שעורך דין תביעה ייצוגית?

תהליך הגשת תביעה ייצוגית בעזרת עורך דין לתביעה ייצוגית

על מנת להתחיל בהליך תובענה ייצוגית, התובע המייצג צריך להגיש תובענה רגילה לבית המשפט בליווי בקשה לאישור התובענה כתביעה ייצוגית.

רק לאחר שבית המשפט בוחן את פרטי בקשה לאישור תובענה ומאשר את הבקשה, היא הופכת לתובענה ייצוגית.

ישנם מקרים בהם בית המשפט חותר להשגת פשרה בין שני הצדדים בשלב זה של התובענות הייצוגיות, כך שמצד אחד נחסכות עלויות רבות לגוף הנתבע – ומצד שני הנפגעים מקבלים פיצוי הולם בגין הנזק שנגרם להם.

תקנה 16 לחוק קובעת כי על היועץ המשפטי לממשלה להיות מעורב בתיקי תביעה ייצוגית הנוגעים לתובענות ייצוגיות, זאת משום שתביעות מסוג זה הינן בעלות עניין לציבור ומהוות חלק חשוב באיזון הכוחות בין גופים מסחריים לצרכנים ואזרחים.

לכן בכל הסדר פשרה בהליכי תביעות ייצוגיות, על היועץ המשפטי לממשלה לקבל הודעה על כך ולבחון את פרטי המקרה ואת גובה הסדר הפיצויים שהושג במסגרת של תביעה ייצוגית על ידי בית המשפט.

משרד עורכי הדין שלומי וינברג מלווה את התובע המייצג וקבוצת הנפגעים בכל שלבי ההליך המשפטי של תביעה ייצוגית.

עוד בטרם בקשה לאישור תובענה כתובענה ייצוגית, אנו נערוך בדיקות יסודיות שיציגו את סיכויי הצלחת התביעה והשגת הפיצויים הנדרשים מגופי הענק מולם עומדים.

השגת צדק ושוויון זכויות באמצעות עו״ד תביעה ייצוגית

משרדנו דוגל בהשגת שוויון זכויות ואיזון הכוחות הקיימים בין גופים מסחריים, פרטיים וציבוריים, הפוגעים באזרחים "הקטנים" תוך ניצול כוח ההשפעה שיש להם לעומת כלל הציבור ומשיגים זאת על ידי הגשת תביעות ייצוגיות נגד אותם גופים.

משום כך אנו מאמינים כי לתביעות ייצוגיות יש כוח עצום וחשיבות חברתית שאין לה תחליף, ובאמצעות עורך דין תביעות ייצוגיות מנוסה ומקצועי ניתן יהיה להשיג את הצדק הראוי לכלל האזרחים.

תובענות ייצוגיות באמצעות משרד עורכי דין שלומי וינברג

מחפשים משרד עורכי דין המתמחה בתחום תביעות ייצוגיות? משרד עורכי דין שלומי וינברג רואה חשיבות רבה במכשיר התובענה הייצוגית בשיפור התנהלותם של תאגידים וחברות, הכוונת התנהגות, ופיצוי עבור קבוצת הנפגעים במקרים המתאימים. 

כדי לבסס את עילת התביעה של תביעה ייצוגית לבית המשפט, אנו נעזרים בייעוץ עם עו"ד תביעה ייצוגית ושיתופי פעולה מול מומחים בתחום בו עוסקת התביעה, תוך התנהלות נחושה ומקצועית כלפי הגופים הנתבעים.

במסגרת תביעה ייצוגית משרדנו בתור משרד עורכי דין לתביעה ייצוגית מבצע בדיקות מקיפות ומעמיקות בכל תביעה ייצוגית, כדי לבחון ולהעריך ככל הניתן האם קיימת עילה לאישור בקשת התביעה הייצוגית ואת סיכויי התביעה להתקבל.

אם אתם מחפשים משרד עורך דין תביעה ייצוגית תל אביב או בכל הארץ לצורך הגשת תובענה ייצוגית נגד מוסדות ותאגידים – נשמח מאוד לעמוד לשירותכם!

למדריכים נוספים מלבד עורך דין תביעות ייצוגיות המתמחה בתובענות ייצוגיות:

שיתוף:

עו״ד שלומי וינברג

עורך דין שלומי וינברג, מייסד המשרד, הוא בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) לצד חטיבה מורחבת בניהול מאוניברסיטת תל-אביב וכן תואר שני מוסמך במשפטים (LL.M) – גם כן מאוניברסיטת תל-אביב (2009). מוסמך כחבר מן המניין בלשכת עורכי הדין (2004).

יצירת קשר

ליצירת קשר וייעוץ משפטי עם עורך דין שלומי וינברג, מלאו פרטים בטופס:

או חייגו אלינו

שלומי וינברג בפייסבוק

מאמרים אחרונים

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן