לשון הרע הוא תת ענף בתחום הנזיקין הדורש מומחיות ספציפית וייחודית.

תביעות לשון הרע עשויות להסתיים בפסיקת פיצויים משמעותיים, עד כדי מאות אלפי שקלים, כמו גם בסעדים נוספים בעלי משמעויות ניכרות עבור הצד התובע והצד הנתבע כאחד.

לפיכך, ייצוג משפטי מקצועי בתביעות לשון הרע הוא הכרחי. הבנה מעמיקה של המאטריה המשפטית בתחום לשון הרע, על ייחודה ומאפייניה, מתחייבת בכל שלבי ההליך המשפטי – כבר החל מהשלב הראשון של קליטת התיק במשרדו של עורך הדין, עבור דרך ייצוג הלקוח במו”מ לפשרה ובהליכי גישור במידת הצורך, וכלה בניהולו של ההליך המשפטי העשוי להסתיים בהכרעה שיפוטית.

אין להקל ראש, איפוא, בבחירת עורך דין המתמחה בלשון הרע.

הדבר נכון כאשר מדובר בלקוח מצוי בצד התובע, אשר החליט להגיש תביעה לאחר שחש “על בשרו” את הפגיעה הצורבת בשמו הטוב, ואת הסבל והבושה שנגרמו בעקבותיה, או מאחר שברצונו לגדוע קמפיין מכפיש נגדו.

הדבר נכון גם כאשר מדובר בנתבע שפרסם אמיתות עובדתיות נכונות שיש בהם עניין ציבורי או שפרסם אותן בתום לב, והוא סבור כי התובע בחר להשתיקו באמצעות תביעה מאיימת.

עורכי דין העוסקים בלשון הרע – משרד עורכי הדין שלומי וינברג

משרד עוה”ד שלומי וינברג הוא ממשרדי עורכי הדין המובילים בתחום לשון הרע בישראל. עו”ד שלומי וינברג, מייסד המשרד, הוא בעל ותק של כ-15 שנות ניסיון במקצוע עריכת הדין, ומלווה כל תיק ותיק באופן אישי. טביעת ידו הייחודית והמקצועית של עו”ד וינברג נוכחת היטב בשירות ללקוח, לרבות בליטיגציה חדה ומדויקת בכל הערכאות והטריבונלים.

המשרד ייצג ומייצג, תובעים ונתבעים כאחד, במגוון רחב ביותר של התדיינויות בלשון הרע. המשרד מייצג, בין היתר, לקוחות מסחריים, חברות תעשייתיות, כלי תקשורת, נבחרי ציבור, אנשי עסקים, בתי עסק קטנים ובינוניים, הוצאות הספרים הגדולות בארץ, לקוחות פרטיים ועוד.

עו”ד וינברג הוא מחבר הספר “מורה דרך לתביעות לשון הרע” אשר יצא לאור בשנת 2015 (הוצאת “אוצר המשפט”). הספר צוטט אף בהחלטות ופסקי דין בערכאות השונות, ומהווה כלי עזר בעל חשיבות רבה הן עבור קהל המשפטנים ועורכי דין והן עבור הציבור הרחב.

עו”ד וינברג כיהן ומכהן בשורה של תפקידים ציבוריים, בין היתר, כיו”ר ועדת לשון הרע הארצית בלשכת עורכי הדין.

המשרד דורג בעבר ומדורג כיום בקטגוריית האיכות הגבוהה ביותר של המשרדים המובילים בישראל – קבוצת העילית – בתחום לשון הרע, על ידי מדריכי הדירוג הידועים ביותר בישראל: DUNS100 ו-BDI.

עורכי דין מובילים בתחום לשון הרע

עורכי דין מובילים בתחום לשון הרע


לשון הרע – ייצוג תובעים – סכומי הפיצויים הגבוהים ביותר בישראל

סכומי הפיצויים הגבוהים ביותר בישראל בלשון הרע בשנים האחרונות נפסקו במסגרת פסקי דין בתיקים שבהם ייצג המשרד את התובעים.

להלן מספר דוגמאות מייצגות בתיקים בפסקי דין אשר פורסמו לאחרונה:

  • רק לאחרונה, אישרר, דה פקטו, בית המשפט המחוזי מרכז בלוד בהרכב של שלושה שופטים (עת המליץ על מחיקת ערעור על פסק הדין שניתן בבית משפט השלום) את אחד מסכומי הפיצויים הגבוהים ביותר שנפסקו בשנים האחרונות בישראל בתביעת לשון הרע – יותר מ-600,000 ש”ח – ת”א 19102-09-15 גליקמן נ’ חייט ואח’, וכן ע”א (מחוזי מרכז) 10590-01-18 – פיצויים בגין פרסומים מכפישים נגד קצין חרדי ששירת בצה”ל.
  • ת”א 31256-07-17 אלמוני נ’ פלונית – 200,000 ש”ח בתוספת 23,400 שכ”ט – פיצויים בגין האשמות שווא קשות שפורסמו בפייסבוק.
  • ת”א 49675-01-14 קרשניקר נ’ שאמה – 170,000 ש”ח בתוספת 30,000 ש”ח שכ”ט – פיצויים בגין פרסומים מכפישים בפייסבוק.
  • ת”א 45842-09-16 א.ד. מעוף פיגומים בע”מ נ’ שגיא ואח’ – 150,000 ש”ח בתוספת 18,000 ש”ח שכ”ט – פיצויים בגין שליחת הודעות דוא”ל מכפישות ללקוחות ע”י מתחרה עסקי.
  • ת”א 39955-11-15 חדאד נ’ אבינו ואח’ – 100,000 ש”ח בתוספת 20,000 ש”ח שכ”ט – פיצויים לעו”ד בגין הכפשות שונות בפרסומים בעיקר בעל פה.
  • ת”א 29244-06-14 כהן נ’ צור – 90,000 ש”ח בתוספת 15,000 ש”ח שכ”ט – פיצויים בגין פרסומים מכפישים בפייסבוק ובאמצעים נוספים.
  • ת”א (ת”א) 58401-03-15 אבקסיס נ’ זמן אמיתי בית ספר לברמנים בע”מ – 80,000 ש”ח – פיצויים בגין פרסומים מכפישים בשיחות טלפון במסגרת תחרות עסקית.

עורכי דין העוסקים בלשון הרע – ייצוג נתבעים

המשרד מייצג לא רק תובעים, אלא גם נתבעים. תביעות לשון הרע רבות אשר הוגשו נגד לקוחות המשרד נדחו בשלבים שונים של ההליכים המשפטיים, ורבות אחרות – הסתיימו בפיצויים בסכום נמוך באופן ניכר מזה שנתבע.